Mistrovství Německa

logo DM MurnauFinále ligové soutěže, kde jeden jediný turnaj rozhoduje o tom, kdo se stane mistrem Německa, bez jakéhokoliv přihlédnutí k výsledkům a bodovým ziskům ze základní dlouhodobé části. Tak to je “Deutsche Meisterschaften”. V mých očích naprosto nešťastný systém, který se letos hraje již třetím rokem. Třeba jednou i “bafuňáři” z Německa pochopí, že je to značně kontraproduktivní především pro německou špičku. Úvahy ale stranou. Podnik se odehrál v krásném přírodním prostředí bavorského Murnau u jezera Staffel, nad kterým vykukují Alpy.

mapa MurnauHráče čekal středně těžký eternit a typický beton bavorské konstrukce, podobný tomu, jaký je v Neutraublingu. Většina účastníků přijela na trénink počátkem víkendu. Účastníci tak měli k dispozici 4 dny tréninku, ale široké spektrum hráčů již hřiště navštívilo během předcházejících víkendů. Bohužel vlivem nepříznivého počasí, kdy takřka celý jeden den propršel se čas na trénink zásadním způsobem ztenčil, ale přesto se následně v turnaji dosahovalo skvělých výsledků. Turnaj se hrál stejným systémem, jako se hrají mistrovství světa, tedy první dva dny byly věnovány týmové hře o titul.

Do prvního dvoukola vstoupil nejlépe Arheilgen, který si vybudoval náskok 7 úderů na Hardenberg spolu s Mainzem a další 2 údery za nimi uzavíral týmovou tabulku Brechten. V následujícím eternitu Hardenberg vytočil skvělé kolo 118 (2 ú. pod 20 průměr), ale Mainz kontroval 120kou a dobře rozjetý Arheilgen zazdil kolo 139kou a putoval na průběžné poslední místo. Šlo se na beton a zde těžce zaútočil Brechten 156 (26 prům.) a po prvním dni se ujal vedení.

Druhý hrací den se začínalo na eternitu a Hardenberg nevykopl příliš útočnou 133kou a již v depresi hrající Arheilgen 134kou. Zdálo se, že o titulu se bude rozhodovat mezi Brechtnem a Mainzem, ale v následujícím betonovém kole se týmy začali přibližovat, až na již takřka odevzdaný Arheilgen. Před posledním kolem týmové soutěže vedl Mainz (982), za nimi Brechten (+7), následovaný Hardenbergem (+14 na prvního). Poslední kolo bylo buď a nebo a Hardenberg do něj vstoupil opravdu se vší parádou a v očích hráčů z Mainzu byl v jeho průběhu viditelný strach. Byl to opravdu vichr a po hodně dlouhé době jsme opravdu předváděli dechberoucí výkon (148 – 24,67 prum.). Brechten se nám podařilo přeskočit, ale náskok Mainzu byl již opravdu natolik zásadní, že ani tento super výkon nestačil a hráči z 1.MGC Mainz se stali poprvé v historii mistry německa.

DM bedna

V ženské soutěži se nechalo tušit, že hlavními adepty na titul bude již tradiční souboj Mainzu a Göttingenu. Lépe odstartovala děvčata z Mainzu, ta byla ale postupně Göttingenem doháněna a následně předběhnuta. V posledním kole se ještě odehrálo velké drama, kde se nakonec radovala děvčata z Göttingenu a to o jediný úder.

Třetí hrací den byl vymezen individuální soutěži, kde nejlepší výchozí pozici měl Patrick Bothmann. V závěsu byl pak Sebastian Heine, bedlivě sledovaný dalšími hráči. V průběhu dvou dvoukol se pak sympaticky probíjel z původně sotva postupové pozice Marco Templin výkonem 85 (na dvě dvoukola), ten se nakonec probil až do rozstřelu o třetí místo právě s Patrickem, který dokázal Templinův útok na bronz odrazit. Na první pozici se poslední dvoukolem 20-23 dostal Sebastian Heine, který i v té 23 zakončil 3kou na holubníku. Druhé místo obsadil velmi dobře hrající Sebastian Piekorz.

VanessaV ženách se odehrávaly boje na dvou hlavních frontách a sice o třetí místo, kde to do poslední chvíle vypadalo, že bude patřit do té doby dobře hrající Biance Zodrow, na kterou se dotahovala Vanessa Peuker a Anne Bollrich. Vanessa zaútočila v posledním kole na betonu 24kou a naopak Bianca odehrála bídné kolo, podtržené 3kou na holubníku a to vše vyústilo v rozstřel všech zmiňovaných hráček. Bronzovou medaili si pak zajistila Vanessa esem na cihlách. O zlato bojovaly Alice Kobisch se Stefanie Blendermann a právě Stefanie vyšla ze souboje jako vítězka.

On-Line výsledky družstev a jednotlivců

Výsledky K.O.

Výsledky MES Murnau 2014 – pro srovnání

K.O. soutěž poslední hrací den se pak nesla celkem v poklidném duchu. Vítězem se stal Sascha Spreier, který dokázal porazit Manuela Sablikovského ve finále (5:1). Bronz pak vybojoval Sebastian Piekorz (5:2) před Sebastianem Kubem.

Závěrem bych si dovolil srovnat některé výsledky s mistrovstvím seniorů, které se zde konalo v roce 2014. Vítězné družstvo MGC Mainz nadělil celých 35 úderů německému výběru seniorů, kteří tenkrát také vyhráli. I v individuální kategorii nynější vítěz o 9 úderů porazil tehdy prvního seniora. Jak jsem již předesílal, celý turnaj se hrál s velmi vysoko nasazenou laťkou.

Vítězové družstev se utkají s mistry ostatních států v poháru mistrů, který se letos koná v Italském Algundu, jež leží v jižním Tyrolsku. Muži budou hrát na filcu a ženy na eternitu.

Napsat komentář