ME Vizela – dohráno

Poslední dva dny evropského šampionátu se vždy nesou v duchu bojů o medaile v jednotlivcích. V pátek hráli jedno dvoukolo všichni účastníci a druhé dvoukolo pak nejlepších 9 žen a 15 mužů. Sobotním vyvrcholení šampionátu pak byla hra na jamky.

Jednotlivci, hra na rány – strokeplay

Do superfinále se probojovala Eva Molnárová a Alena Doleželová si svou finálovou účast na poslední chvíli ještě udržela. Jana Nakládalová kontrolovala finále s jistým náskokem, přičemž se ještě sympaticky dotáhla na medailové pozice, na tu bohužel o úder nedosáhla. Ve hře na rány (tzv. strokeplay), jak se tato soutěž jmenuje, na bronzové pozici skončila Melanie Hammerschmidt. Po rozstřelu se svou krajankou Jasmin Ehm, která podlehla a obsadila nepopulární bramborovou pozici. Na druhém místě skončila s náskokem jediného úderu před bronzovou Nicole Birkelbach, taktéž z Německa. Pro zlato si došla s tříúderovým náskokem Karin Heschl z Rakouska.

     
 

V mužské části soutěže do superfinále postoupili kromě dvou všichni naši hráči. Marián Straško svým špičkovým výkonem na betonu vstupoval do superfinále z druhé pozice s přímým kontaktem na vedoucího hráče Markuse Nillsona ze Švédska. Od čtvrté až do patnácté pozice byli všichni hráči naskládáni ve třech úderech, což předznamenávalo drama ve finálových soubojích.

Ono příslovečné lámání chleba se skutečně odehrávalo až na závěrečných dráhách betonu, kde se finišovalo. Zde bylo hřiště svou techničností natolik zajímavé, že bylo možné od Cecku doesovat, ale také v případě mírně nepřesných úderů a také nepříliš nakloněného štěstí nebyl problém výjima zdi a holubníku i dodvojkovat.

 

Marián nakonec vybojoval bronzovou medaili po velmi dramatickém a dosti nepřehledném boji, protože medailových adeptů bylo v závěru pět a do posledních chvil nebylo jasné, jak to dopadne. Na druhé místo spadl Markus Nillson ze Švédska, který podlehl dravému a v koncovce s více štěstím hrajícímu Rakušanovi Fabianu Spiesovi.

Dalšími českými hráči byli: 5. Karel Molnár, 9. Martin Ječný, 14. Ivan Macho a 17. předposlední finalista Ondřej Škaloud.

Hra na jamky – matchplay

Ti kdo se se hrou na jamky nesetkali, tak se jedná o klasické K.O. formou pavouku podobném jako v tenise. Způsob hry je převzat z velkého golfu, kde “jamkovka” bývá obvykle oblíbenější. Nesčítají se zde údery, ale pouze body na drahách, které vyhrajete nad svým soupeřem.

Chlapů nastupuje 32 a hrají o jedno kolo více než ženy, kterých je na začátku jen 16. Z prvního kola postoupilo 100% českých hráčů a vypadalo to, že by tento šampionát mohl být ještě o nějakou tu medaili veselejší. V druhém kole na sebe narazili Martin s Mariánem, což je vždycky velmi nepříjemné. V úvodních bojích narazit na svého týmového kolegu prostě nechcete. Z tohoto souboje vyšel lépe Martin Ječný, ale bohužel to byl jediný český zástupce, který postoupil do čtvrtfinále. My ostatní jsme vylétali jak vlaštovičky… Bohužel i Martin narazil na výborně hrajícího Denise Kapkeho, který nakonec prohrál ve finále proti svému týmovému kolegovi Sebastianovi “Brezel =(preclík)” Heinemu.

V ženské jamkové hře čekal v úvodu naše hráčky velmi nepříjemný obrázek, když na sebe narazily Alena Doleželová a Eva Molnárová a aby toho nebylo málo, tak ve vedlejší větvi i Jana Nakládalová s Luckou Pavelkovou. Z těchto střetů vyšly lépe Jana s Evčou. Na Evu čekala ve čtvrtfinále loňská mistryně světa Jasmin Ehm. I tak byl jejich souboj velmi vyrovnaný a až v závěru začala Evča tahat za kratší konec, jež bohužel nedokázala přitáhnout na svou stranu. V druhé větvi si vybojovala postup do semifinále Jana proti rakouské Laře Jehle, kterou bojovným výkonem zdolala s velkým náskokem. V tuto chvíli na Janu čekala Evy přemožitelka Jasmin Ehm a i stou si Jana s přehledem poradila a mohla tak slavit postup do finále. Ve finále změřila Janča síly s rakouskou Elisabeth Gruber. Tu nejprve po eternitu porážela nadějně 2:0, ale po nepříliš vydařeném betonu nakonec podlehla 3:5. I tak mohla Jana oslavovat stříbrnou medaili.

Ještě jednou gratuluji našim medailistům a v neposlední řadě i vítězům.


Výsledky celkové (týmy + strokeplay)
   |   Výsledky – K.O. (matchplay)

Napsat komentář