Shrnutí 1. nemecké bundesligy

Po již tradiční delší odmlce se opět hlásím s dalším článkem a také s malým příslibem několika dalších příspěvků v nadcházejícím období.

Než se dostanu k samotnému mistrovství Německa, pokusím se nejprve shrnout celou uplynulou ligovou sezónu především v naší oblasti, tedy Německo sever – základní část.

Magdeburg

Prvním ligovým kolem byl turnaj v Magdeburgu na poněkud podivuhodném až záludném eternitu. Brzké datum v kombinaci s faktem, že toto hřiště nikomu nic neodpustí vyústilo v to, že se zde žádné rekordy netrhaly. Ačkoliv rozdíl mezi prvním a druhým týmem nebyl nijak značný, přesto jsme (Hardenberg) bezpečně vyhráli. Nejlepší individuální výkon předvedl Alex Geist (86).

Göttingen

O necelý měsíc později jsme se sešli opět na eternitu a to v Göttingenu. Tento “špíltág” byl nejtěsnější ze všech základních ligových kol vůbec. Celý turnaj jsme drželi velmi těsné vedení a v samém finále si to rozdali finišmeni z očí do očí, kdy pět drah do konce byl stav srovnaný. Na předposlední dráze – proudy, dal Sebastian Heine (finišmen Brechtenu) dvojku, nutno říci, že byly opravdu výživné. Martin Ječný dokázal perfektně zareagovat a esem šel do klíčového trháku . Tímto jsme vyhráli o jeden úder. Martin dokonce předvedl i nejlepší výkon dne, kdy zahrál 76, což bylo o 6 lepší, než druhý nejlepší výsledek.

Nümbrecht

Třetí podnik se odehrál na opravdu “crazy” betonu. Také to byl první turnaj od doby, kdy byl zaveden nový model ligy, tedy od roku 2015, na kterém byl Hradenberg poražen. Brechten tedy vyhrál o 9 úderu. O nejlepší výkon dne se postaral Alex Geist se 76ti údery.

Bad Münder

Posledním dějstvím základní části v severní oblasti byl již tradičně turnaj v Bad Münderu na filcu. Zde Hardenberg dokázal opět pohodlně zvítězit s průměrem družstva 27,5. O nejlepší výkon dne se postaral Michael Koziol se 100 údery na čtyři kola.

 

BambergJak to bylo na jihu

Sečteno, podtrženo. Hardenberg nedopustil v základní části žádnou dramatickou zápletku a celkové vítězství si bezpečně uhájil. Naopak v jižní části nebylo vítězství do posledního kola jasné. Dva turnaje vyhrál Arheilgen, ale zbylé dva Mainz. Arheilgen se nakonec stal vítězem jižní části se stejným bodovým ziskem, ale lepším celkovým skóre a to o 11 úderů.

výsledky sezóny 2017 k nahlédnutí…

Na mistrovství Německa se tedy odehrával boj mezi těmito čtyřmi nejsilnějšími týmy tedy Hardenberg, Arheilgen, Mainz a Brechten. O tom ale až v následujícím příspěvku.

Napsat komentář