Ondra získal další zlatou, Alča dosáhla na bronz

Po včerejším obrovském úspěchu našich juniorských reprezentantů se i dnes naši mohli radovat z medailí v takzvané hře na jamky, tedy K.O. systému.

Alena Doleželová i dnes bojovala velmi statečně, avšak stačilo to “pouze” na bronzovou medaili. V semifinále nestačila na svou Švédskou soupeřku Jasmin Hansson a po velmi vyrovnaném boji nedokázala na poslední dráze (okno s klínem) odpovědět na soupeřčino “eso”. V boji o třetí příčku si pak s přehledem poradila s Německou soupeřkou Paricií Gras.

Za to Ondřej Škaloud i dnes všem ukázal, kdo je ze všech juniorů na světě ten nejlepší!

Po celkem hladkém průchodu do semifinále natrefil na soupeře se kterým již včera svedl rozstřelový souboj o titul Mistra Světa na rány (James Lindström) a i tentokrát si s ním dokázal poradit. Ve finále na něho čekal lepší druhé semifinálové dvojice a sice loňský vítěz K.O. Benedikt Schwickert, který zdolal svého krajana Manuela Szablikovského. Po velkém a napínavém souboji, kdy se vedení stále přelévalo z jedné strany na druhou, dvojce došla na předposlední dráhu (Loping) za nadějného stavu 4:3 pro Ondru. Tady dali oba hráči za dva a tak se Ondřej dostal na poslední dráze k “matchballu”, který s přehledem proměnil a tím mohl slavit druhou zlatou medaili z Mistrovství Světa v rámci jednoho šampionátu.

Ondro i Alčo, moc vám oběma gratuluji, jen tak dál…

Napsat komentář